Власний досвід організації педагогічного процесу в дошкільному закладі за № 731 Печерського району міста Києва, керівником якого я мав честь працювати в середині дев'яностих: завдяки залученню до програми "Перші кроки" освітнього фонду "Відродження" в Україні, мені вдалося організувати педагогічно - виховну роботу в двох групах згаданого закладу наступним чином: - Наповнюваність групи - не більше п'ятнадцяти дітей; - Одночасна робота двох вихователів на зміні (із розрахунку 7-8 вихованців на одного педпрацівника) - чотири вихователі протягом робочого дня; - Роботу додаткового вихователя протягом зміни повністю оплачувала програма "Перші кроки"; - Помічники вихователя (також за рахунок фонду "Відродження") отримували доплату до основної зарплати, займаючи п'ятірку дітей, в той час, коли два вихователя проводили заняття (кожна із своєю п'ятіркою підопічних, для ефективності індивідуальної роботи). Завдяки програмі та фонду ді
Сообщения
Сообщения за декабрь, 2020
- Получить ссылку
- X
- Электронная почта
- Другие приложения
Питання щодо розміру зарплатні педпрацівника закладу дошкільної освіти, на думку всіх учасників дискусіїї, яким я задавав це питання повинно становити станом на сьогодні: - Ставка - не менше ніж у воїна, що воює з ворогомами України (бо вихователь є також "воїном на внутрішньому / ідеологічному фронті, від якості роботи якого залежить майбутнє нашої країни), асаме - 15 (деякі учасники дискусії наполягають на двадцяти) тисяч гривень "на руки" ("чистими", після оподаткування). Прицьому рівень інфляції повинен перераховуватися автоматично щотижня. - Преміальний фонд повинен становити 100 % щодо ставки педпрацівника (тобто вихователь, потенційно може отримати ще 15 - 20 тисяч гривень премії кожного місяця за дуже якісну педагогічно - виховну роботу з дітьми). - При цьому за вихователем закріплюється група дітей у кількості, що не перевищує чотирьох дітей для ясел і восьми дітей для садкових груп ( з часом - двох дітей для ясел і чотирьох - для содкових груп)
- Получить ссылку
- X
- Электронная почта
- Другие приложения
Всі напрями системи навчання, виховання дітей дошкільного віку в Україні, станом на сьогодні, перебувають в жалюгідному стані. Отже, що слід всім нам (фахівцям і батькам) робити, щоб вивести цю галузь освіти на рівень сталих / розвинених європейських держав, з відповідною організацією та оплатою праці педагога / вихователя, матеріальним, методичним забезпеченням педагогічного процесу, відповідно до програмових вимог, з урахуванням вікових особливостей вихованців ? З чого, на Вашу думку, слід розпочинати ? Що сприятиме досягненню мети, без досягнення якої, у будь-якої держави не буде майбутнього ? Бо саме цим дітям вже незабаром керувати країною.
- Получить ссылку
- X
- Электронная почта
- Другие приложения
Вітаю Вас, вельмишановні фахівці - практики, науковці в галузі дошкільної освіти, батьки дошкільнят і небайдужі громадяни України. Окреме вітання та повага студентству, що суміщає навчання та працю в закладах дошкільної освіти всіх регіонів країни. Вашій увазі пропонується блог щодо проблем сьогодення в царині освіти та виховання дітей дошкільного віку, а головне - бачення в цих труднощах варіантів рішення / подолання викликів.